Kosova'yı Türkçe Okuyun

Avrupa’nın En Büyük Hastanesi Türkiye’de Açıldı

Avrupa’nın En Büyük Hastanesi Türkiye’de Açıldı
14 March 2019 - 17:52

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi 14 Mart Tıp Bayramı’nda açıldı.

Törende konuşan T.C.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge sözünü tekrarladı şehir hastanelerine yönelik eleştirilere yanıt veren Erdoğan, Türkiye’nin sağlık alanındaki hedeflerini de anlattı.

T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa’nın en büyük hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde, sağlık çalışanlarının beklediği ek göstergelere ilişkin, “Biz sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösteriyoruz. En son 3600 ek gösterge meselesini çözeceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri budur” dedi.

“Halkımın bir sağlıklı nefesini bir devlete feda etmeye hazırız”

Erdoğan, Türk halkının nasıl bir sağlık reformuyla iç içe olduğunu bilmesi gerektiğini vurguladı.

Kanuni’nin torunları olarak “Halkımın bir sağlıklı nefesini bir devlete feda etmeye hazırız” diyen Erdoğan, Bilkent’teki Ankara Şehir Hastanesinin Türkiye’ye ve Ankara’ya hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Erdoğan, Bilkent’teki Ankara Şehir Hastanesinin kendi alanında bir marka olacağına inandığının altını çizerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu eseri şehrimize kazandıran tüm sağlık bakanı arkadaşlarıma, görev yapan bakan yardımcılarıma, müsteşarlarıma özellikle çok çok teşekkür ediyorum. Yüklenici firmalara çok teşekkür ediyorum. Tabii ki burada bütünüyle tüm şehir hastanelerimizde ve diğer hastanelerimizde görev yapan doktorlarımıza, yanlarındaki hemşirelerimize, sağlık memurlarına milletim adına şahsım adına çok çok teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Hastalara da Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. Hastanemizde görev yapan personelimize de görevlerinde de kolaylıklar diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindekilerle kurdela keserek hastanenin açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: AA/kosovaliorg

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.