Kosova'yı Türkçe Okuyun

‘Gör Bak Neler Olacak Şimdi’ Tiyatro Oyunu Bu Kez Konya’da Büyüledi

‘Gör Bak Neler Olacak Şimdi’ Tiyatro Oyunu Bu Kez Konya’da Büyüledi
25 April 2019 - 12:02

Konya Seyricisinden ‘Gör Bak Neler Olacak Şimdi’ Tiyatro Oyununa Büyük Beğeni

Kısa Devre Tiyatro Topluluğu, Konya 12. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali’nde Kosova’yı temsil etti.

Kısa Devre Tiyatro Topluluğu, Deniz Dadale’nin yazıp yönettiği ‘Gör Bak Neler Olacak Şimdi’ oyunuyla bu kez Konya’da perdelerini açtı.

Konya Devlet Tiyatrosu sahnesinde gerçekleşen oyuna çok sayıda davetli katıldı.

Deniz Dadale’nin yazıp yönettiği oyunda, bir mucidin zamanı durduran saati icat etmesiyle ev içinde yaşanan olayları konu alıyor.

Oyun sonrasında oyuncuları teşekkür eden Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Doğan Doğru, ”Kosova  12 yıl boyunca festivalimize katılıyor. 12 yıldır bizi hiç yanlız bırakmadı. Gerçekten çok zor şartlar altında tiyatro yapıyorlar çünkü Kosova’ya ait bir devlet tiyatrosu değil orada olan. İşte Konsolosluktan, kendi imkanlarıyla, kazandıkları paradan ve fedakarlık yaparak tiyatro yapıyorlar. 12 yıldır biz Kosova’yı tanıyoruz. 20 yıla yakın bir geçmişi var. Sevdalanmadan yapılacak bir iş değil bu. Gerçekten arkadaşların yürekleri çok büyük kendi şartlarıyla oralardan buraya kadar geldiler çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Müdür Doğru, Dadale’ye Festival heykelciğini takdim etti. Dadale’de Doğru’ya Özel Teşekkür Plaketi verdi.

Kısa Devre Tiyatro Topluluğu, Konya’dan sonra Başkent Priştine’de tiyatro severler ile buluşacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.