Kosova'yı Türkçe Okuyun

KDTP Prizren Şubesi seçim tarihi belli oldu

KDTP Prizren Şubesi seçim tarihi belli oldu
08 June 2019 - 15:57

Geçtiğimiz ay KDTP’nin merkez yönetim kurulunun parti içi seçimlerin başlatılması kararını almasıyla birlikte KDTP şubelerinde seçim hazırlıkları başladı.
Prizren şubesinde seçim hazırlıklarını örgütlemeyle görevlendirilen Seçim Komisyonu KDTP Prizren Şubesindeki seçimlerin 29 Haziran 2019 tarihinde yapılmasını karara bağladı.
KDTP Prizren Şubesi Seçim Komisyonu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Değerli KDTP Prizren Şubesi Üyeleri;

– Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şube Seçim Komisyonu’nun 5, 6 ve 7 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlemiş olduğu olağan toplantılarında, Komisyon üyeleri tarafından Seçim takviminin hazırlanması, üye seçmen kütüğünün (üyeler defterinin) ilan edilmesi, meclis adaylık sürecinin başlatılması ve seçim günü çalışacak olan sandık görevlilerinin belirlenmesi konuları görüşüp, Karara bağlanmıştır. 

 Alınan Kararlar doğrultusunda:

1. Üye Seçmen Kütüğünün (üyeler defterinin) 08.06.2019 tarihinden ilan edilmesi ve 14.06.2019 tarihine kadar Parti ofisinde (her gün 12.00 ile 19.00 saatleri arasında) üyelere açık tutulması; ilgililerin üyeler defterlerini inceleyebilir ve matbu itiraz dilekçesi üzerinden yazılı şikâyette bulunabilirler. Şube Seçim Komisyonu, gelen itirazları olağan toplantılarda inceleyip, karara bağlar ve ilgililere makul sürede bildirmelidir.

2. Şube Meclisi Adaylık süreci, 10.06.2019 tarihinden başlayarak 19.06.2019 tarihine kadar (her gün 12.00 ile 19.00 saatleri arasında) sürecektir.

2.1. İlgililerin, Şube Seçim Komisyonu tarafından hazırlanan ‘Aday Başvuru Formunun’, başvuru koşullarıyla birlikte onaylamaları ve başvuruyu şahsen imzalamaları zorunludur. Geçerli olan her başvuru için, parti sorumlusu tarafından teslim alındığına dair bir protokol numarası verilecektir.
2.2. Şube Seçim Komisyonu, ilgili sürenin tamamlanmasından hemen sonra, adaylık başvurularını ve gelen itiraz taleplerini teker teker değerlendirerek karara bağlar ve makul süre içerisinde ‘Adaylar Listesi – aday numalarını’ ilan eder. 
3. Seçim sürecinin şeffaf ve sağlıklı yürütülmesi açısından, seçim günü sandık görevlisi olarak çalışmak ve görev almak isteyen parti üyelerinin 10.06.2019 – 19.06.2019 tarihleri arasında, ‘sandık görevlisi başvuru formunu’ ve ‘İyiniyet mektubunu’ şahsen doldurmaları ve imzalamaları gerekmektedir. 
Sandık görevlisi aday veya adayın birinci dereceden akraba (aile) yakını olamaz.

4. KDTP Prizren Şube Seçim Komisyonu tarafından alınan Karar doğrultusunda, Şube Meclis seçimlerinin 29 Haziran 2019 (Cumartesi günü), 10.00-18.00 saatleri arasında Parti ofisinde düzenlenmesine karar verilmiştir.

5. KDTP Prizren Şube Seçim Komisyonu olarak, şube meclis seçimlerinin demokratik, şeffaf ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda gerekli sorumluluğu üstlenerek, yapılacak tüm çalışmaların ve alınacak tüm kararların Parti ve Tüzük düzenine ve tarafsızlık ilkesine kesinlikle saygı gösterilecektir. Bu doğrultuda, tüm parti üyelerimizin, parti temsilcilerimizin ve özellikle şube meclisine aday olacak ilgililerin bu sürece destek olmaları ve katkı sunmaları beklenmektedir.

KDTP Prizren Şube Meclis seçimlerinin, başta Türk toplumuna ve Partimize hayırlı olmasını temenni eder, seçimlerin hakkaniyet ve adil bir şekilde geçmesini umut eder, tüm adaylarımıza şimdiden başarılar dileriz… ”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.