Kosova'yı Türkçe Okuyun

KOSGEM Uygulamalı “Etkili Mülakat Teknikleri” Eğitimi Düzenledi

KOSGEM Uygulamalı “Etkili Mülakat Teknikleri” Eğitimi Düzenledi
17 March 2019 - 16:14

Kosova’nın En Büyük Türk Haber Sayfası Kosovalı tarafından kurulan “Kosovalı Gençlik, Eğitim ve Medya Derneği” (KOS-GEM) ilk faaliyetini gerçekleştirdi.

Faaliyetlerine yeni başlayan ‘Kosovalı’ Gençlik, Eğitim ve Medya Derneği’nin destekleriyle dün akşam Prizren’de lise son sınıf öğrencilerine yönelik uygulamalı Etkili Mülakat Teknikleri eğitimi verildi. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar ilk olarak derneğin misyon ve vizyonu ile ilgili bilgilendirildi.

Akabinde Türkiye üniversitelerinden mezun Berk Kyçyk ve Onur Canhas’ın gerçekleştirdikleri sunumlarla öğrenciler mülakat aşamasında ne tür durumlarla karşılaşabilecekleri konusunda bilgilendirildi.

Mülakat sırasında öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktalar, mülakata hazırlık aşaması, mülakatta beden dilinin kullanımı üzerine öğrenciler bilgilendirildikten sonra, etkinlik kapsamında katılımcılar arasından seçilen iki kişiyle mülakat canlandırılması yapıldı. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl da yine lise son sınıf öğrencilerine yönelik mülakata hazırlık teknikleri konulu bir etkinlik gerçekleştirilmişti.

 


 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.