Kosova'yı Türkçe Okuyun

Kosova Maarif okullarında büyük başarı

Kosova Maarif okullarında büyük başarı
25 May 2019 - 21:32

ATOMI Enstitüsü sorumluğunda Kosova genelinde düzenlenen Kangourou Matematik Olimpiyatları yarışmalarında Maarif Okulları ülke genelinde 8.sınıflarda iki derece birden aldılar.


4500 öğrenci içerisinde önemli bir derece kazanan Kosova Maarif Okulları öğrencileri Nadir Ymeri ve Almir Durguti aileleri ile birlikte sertifika programına katılım sağladılar.


Kosova’nın bütün okullarına açık olan bu yarışmada her yıl ülke genelinde sadece yaklaşık 45 kişi derece almaktadır.


“Kangourou Sans Frontières Derneği (AKSF)”, asıl amacı her üye devlette matematiği yaymak ve popülerleştirmek olan matematik dünyasından birçok kişiyi bir araya getiren uluslararası bir organizasyondur. Böylece, tüm katılımcı ülkelerde aynı gün gerçekleştirilen “Kangourou” testinden iyi bir derece kazanmak önemli bir başarı olduğu bilinmektedir.


Maarif Okulları Kosova Direktörü Mesut Özbaysar düzenlenen sertifika törenine katılım sağlayarak okullarını yalnız bırakmadı. Özbaysar, Öğrencileri ve duyarlı ailelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Okullarda işlerini özveri ile yapan öğretmenlerini ve idarecilerini de kutladı.
Programa Eğitim Bakanı Şükrü Bütüçi de katılım sağlamıştır. Bakan Bütüçi’de Maarif Okullarının sevincine ortak olmuştur.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.