Kosova'yı Türkçe Okuyun

Kosova’da ‘Çukur’ Mahalleler

Kosova’da ‘Çukur’ Mahalleler
16 October 2018 - 18:16

Çukur amblemleri Kosova sokaklarında

Son dönemin reyting rekortmeni Çukur dizisine Prizren’de hayranlarının ilgisi bina duvarlarına yansıdı.

Çukur hayranları mahallelerin duvarlarını Çukurdan alıntıladıkları sözlerle doldurdu.

Bazıları ise evlerini yeniden boyatarak Çukur logoları ve reklam panoları şeklinde dış görünüşlerini yeniden dizayn etti.

Çukur, seyirciyle kurmuş olduğu ilişkinin olağan üstü olduğu başta Türkiye olmak üzere Avrupa’da da her yerinde çığ gibi büyümeye devam ediyor.

ÇUKUR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

İstanbul’un en belalı mahallerinden Çukur’un kontrolü Koçova ailesinin elindedir. Koçovalıların Çukur’u yönetirken en önemli kuralları da uyuşturucuya asla izin vermemeleridir. Ancak gözünü bu mahalleye dikmiş ve bu yasağı kırmaya hazırlanan yeni bir grubun ortaya çıkması ile mevcut düzen bozulur. Tam Koçovalıları pes ettirdiklerini düşündüklerinde, ailenin küçük oğlu Yamaç yıllar önce bambaşka bir hayat kurmak için arkasında bıraktığı Çukur’a geri dönecek ve yeni bir dönem başlayacaktır. Yamaç yıllar önce Çukur’u ve ailesini arkasında bırakarak yarınını düşünmediği bir hayata dalmıştır. Karşısına en az kendisi kadar hesapsız, yaralı ve tehlikeli ama bir o kadar da güzel bir genç kadın olan Sena çıkınca sonsuz aşkı bulduğuna inanır. “Ölene kadar mutlu” olmak üzere bir araya gelen bu genç çiftin hayatına Çukur’un ve Yamaç’ın ailesinin yeniden girmesi ile hiçbir şey artık hayalini kurdukları gibi olmayacaktır.

Çukur dövmesinin anlamı ne?

Çukur’un sezon finali 33. bölümde; Yamaç, Çukur dövmesi yaptırırken dövmeci, dövmenin anlamını soruyor. Dövmenin anlamı sorulunca geçmişe giden Yamaç, Çukurdakilerin dövmeyi anlatışını hatırlıyor. Dövmenin büyük anlamını öğrenen dövmeci, Çukur’un yerini merak ediyor.

Görüş ve Önerileriniz İçin: info@kosovali.org

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.