Kosova'yı Türkçe Okuyun

Kosovalı Türk öğrencilerin mezuniyet balosu coşkuyla kutlandı

Kosovalı Türk öğrencilerin mezuniyet balosu coşkuyla kutlandı
10 June 2019 - 12:18

Kosova’da bu yıl 250’nin üzerinde Türk öğrenci lise eğitimini tamamladı.

Enis TABAK / kosovali.org

1951 yılından bu yana Türkçe eğitimin resmi olarak verilmeye başlandığı Kosova’da bugüne kadar binlerce mezun veren Prizren, Priştine ve Mamuşa’dan toplam 6 Türk lisesi, bu yılda yeni mezunlarını verdi.

2018- 2019 eğitim yılı lise son sınıf öğrencilerinin mezuniyet gecesi coşkuyla kutlandı. Lise öğrencilerinin kıyafetleri göz kamaştırırken, gecede öğrenciler bol bol halay çekti. Mezuniyet gecesinde eğitimciler bu mutlu gecelerinde Türk öğrencileri yalnız bırakmadı. Eğitimci Akif Koro, 250’ye yakın öğrencinin mezun olduğunu ve yeni hayatlarında başarılar dilerken, Arzu Bütüç Çuçin’de yeni mezunlar vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Lise eğitimlerini tamamlamanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler de, arkadaşlarından ayrılmanın üzüntüsüyle karmaşık duygular içerisinde olduklarını söylediler. Gece geç saatlere kadar süren mezuniyet gecesinde öğrenciler, 4 yılın stresini halay çekerek atmaya çalıştılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde öğrenciler, yetişmelerinde çaba gösteren öğretmenlerini unutmayarak aldıkları hediyeleri takdim ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.