Kosova'yı Türkçe Okuyun

KÜNYE

Kosova’nın En Büyük Türk Haber Sayfası

 

            Dünyamızda teknolojik gelişmeler hızla yaşanırken, insanoğlunun günlük kullanma gereği duyduğu eşyalar, araç ve gereçler de zaman içerisinde hızla değişmiştir. Günümüzde akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar her bireyin günlük kullanma ihtiyacı duyduğu temel aygıtlar olarak tanımlanabilmektedir. İnsanlık tarihinde yaşanan bu hızlı gelişmelerin temelinde insanoğlunun yaşamını kolaylaştırmak için neye ihtiyaç duyduğu sorusu yer almaktadır. Bu bağlamdan hareket edecek olursak, insanlık tarihinde yazılı kaynakların oluşturulması matbaanın gelişimi ve akabinde insanoğlunun bilgiye olan ihtiyacını gidermeye yönelik çabaların sonucu ortaya çıkan radyo ve telefonun icadı ile yeni bir boyut kazanmış son olarak da bilgisayarın icadı ve kablosuz ağın oluşturulması ile birlikte iletişim konusunda zirve noktasına ulaşmıştır.
Şüphesiz ki günümüzde internet kullanımı insanoğlunun günlük temel tüketim ihtiyaçları arasındaki yerini hızla almıştır. Dünya genelindeki farklı kültürlere, farklı etnik yapılara, farklı dil gruplarına ait insanların birbirleriyle iletişime geçmesine kolaylık sağlayan sosyal medya platformlarının oluşturulması ile insanlık ‘sanal yaşam’ düzenine geçiş yapmıştır. Eskiden telegraf, telefon, gazete, radyo ve televizyonlar aracılığıyla dünya genelinde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi almaya çalışan bireyler artık internet aracılığıyla tek tıklama ile 7/24 ilkesi çerçevesinde çalışan haber portalları üzerinden dünyanın herhangi bir bölgesinde yaşanan gelişmeleri canlı olarak takip edebilmekteler. Bu bağlamda sosyal medya platformları üzerinde kurulan haberleşme sayfaları da bu bilgi paylaşımında önemli bir rol işlevi görmektedir. Kullanıcılar haber portallarını tek tek ziyaret etmek yerine üyesi oldukları sayfalar üzerinden gündemi takip edebilmekteler.
                 Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bütün bu gelişmeler çerçevesinde ve hızla gelişmekte olan internet çağına uyum sağlama amacıyla bir grup genç olarak 2010 yılında yola çıktığımız ve adını ‘‘Kosovalı’’ koyduğumuz sosyal platform sayfamız üzerinden bugün Balkanlar başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden takipçisi olan, kısa sürede yaptığımız paylaşımlarla sosyal medya kullanıcılarının takdirini ve desteğini toplayan ‘‘Kosovalı’’ sayfası hızla takipçi sayısını yükseltmeyi başarmış ve günümüzde de halen hızlı bir büyüme potansiyeline sahip bir sosyal medya platformudur.  Çalışma alanları bakımından ismi her ne kadar ‘‘Kosovalı’’ olsa bile başta bölgemiz olmak üzere dünyanın birçok yerinde yaşanan olaylarla ilgili takipçilerini bilgilendirmekte ve siyaset dışında kültür, sosyal faaliyetler, eğitim, sağlık, sanat, spor alanlarında da takipçilerinin faydalı bilgiler bulabileceği bir platformdur. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden takipçilerin gündeme dair konular üzerinde birbirleriyle görüşlerini paylaştıkları, halkın nabzını tutarak halkın sesi olan bir platformdur.

‘‘Kosovalı’’ sayfası sosyal medya üzerinde takiplerinin büyük desteği karşısında büyümeye devam etmekte ve bu uğurda takipçilerin istekleri doğrultusuna kendine yeni misyonlar ve vizyonlar belirleyerek takipçi sayısını arttırmayı ve Kosova’nın en büyük haber sayfası olmayı kendine hedef olarak belirlemiştir. Yöneticilerimizin sahip oldukları çalışma aşkı ve takipçilerimizin yapılan çalışmalara destekleri olduğu sürece ‘‘Kosovalı’’ sayfası hızla büyümeye ve dönemin şartlarına uygun olarak kendini geliştirmeye ve daha verimli bir platform haline gelmeye devam edecektir…

Kurucular & Genel Yayın Yönetmenleri
Süleyman ÇESKO
Elsaba LALOŞ

V.Editör
Arif ÇESKO

Danışman
Onur CANHAS

Muhabir/Kamera

Tungjaj LALOŞ
Ceyna DRVAR


Kosovalı Sayfası  Resmi Hesapları:

Website: www.kosovali.org
Facebook : @kosovalipage
İnstagram : @kosovaliorg
Twitter : @kosovaliorg
E-mail  :  info@kosovali.org
       kosovalipage@gmail.com

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.