Kosova'yı Türkçe Okuyun

Mehmetçik’ten Kosova Eğitimine Destek

Mehmetçik’ten Kosova Eğitimine Destek
19 April 2019 - 18:41

Türk askeri Prizren’deki Abdül Fraşeri İlköğretim Okulu’na 32 adet projeksiyon cihazı yardımında bulundu.

Enis TABAK / kosovali.org

Kosova’da 1999 yılından bu yana KFOR barış gücünde görev Türk askeri, her daim Kosova halkının yanında olmaya devam ediyor. Kosova genelinde bugüne sayısız okulun onarım tefrişatını yapan Türk askeri, çok sayıda okula da projeksiyon cihazı yardımında da bulunuyor. Türkçe, Arnavutça ve Boşnak dillerde eğitimin verildiği Prizren’deki Abdül Fraşeri İlköğretim Okulu’na 32 adet cihaz yardımında bulunan Türk askeri, yardımların devam edeceğini vurguladı.

Açılış töreninde konuşan Abdül Fraşeri İlköğretim Okulu Müdürü Macun Krasniçi, desteklerinden dolayı Türk askerine ve Türkiye Cumhuriyeti devletine teşekkür etti. Prizren Belediyesi Eğitim Müdürü Skender Susuri de, Kosova’da 20 yıldır görev yapan Türk askerin bugüne kadar her türlü destekle Kosova halkının yanında olduğunu söyledi.

Türk askeri 20 yıldır olduğu gibi halen de Kosova halkının yanında olmaya ve desteklemeye devam ediyor. Biz kendilerine minnettarız, çocuklarımız Türk askerinin desteğiyle daha modern daha kaliteli imkanlarla eğitim görüyorlar. Konuşmaların ardından öğrencilerin gösterileri davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Sınıfların açılış kurdelesi kesimi ardından davetliler, yeni sınıfları gezdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.