Kosova'yı Türkçe Okuyun

Özaydın: Başkonsolos olarak göreve başlamış olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum

Özaydın: Başkonsolos olarak göreve başlamış olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum
04 September 2019 - 19:39

1 Eylül tarihi itibariyle göreve başlayan yeni T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın yayınladığı mesajda Kosova halkına seslendi. Başkonsolos Özaydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Saygıdeğer vatandaşlarımız, Kosovalı dostlarımız,

Dost ve kardeş ülke Kosova’nın güzel ve tarihi şehri Prizren’de 1 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu olarak göreve başlamış olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum.

Başkonsolosluğumuz görev bölgesini Prizren, Dragaş, Rahoveç, Suhareka ve Mamuşa belediye sınırları teşkil etmektedir.

Vatandaşlarımızın Kosova’daki yaşamlarını kolaylaştırmak, ayrıca, tüm Türkiye ve Kosova vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini en etkin şekilde gerçekleştirmek gayesiyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Hizmetlerimize ilişkin fikir ve önerileriniz çalışmalarımıza önemli katkı sağlayacaktır.

Görev bölgemizde, Kosova ile aramızda güçlü bir dostluk ve kültür köprüsü olarak gördüğümüz yoğun bir soydaş nüfusu bulunmaktadır. Soydaşlarımızın Kosova’nın siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına etkin katılımları ve katkı vermeleri şüphesiz bizleri de memnun etmektedir.

Önceki dönemlerde olduğu gibi Başkonsolosluğumuz, Türkiye’nin, görev bölgemizle olan ilişkilerinin her düzlemde daha ileri bir noktaya taşınmasına katkıda bulunmak için gereken özveri ve çabayı sergilemeye ve bu gaye peşinden koşan tüm paydaşlarla yakinen çalışmaya devam edecektir.

Şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına sevgi ve saygılarımı sunarım.

Serdar Özaydın
Başkonsolos ”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.