Kosova'yı Türkçe Okuyun

T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe Prizren’i ziyaret etti

T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe Prizren’i ziyaret etti
19 June 2019 - 15:54

Kosova’da bulunan T.C Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe: ‘2 günde 33 ameliyat ile 300’e yakın mhayene gerçekleştirdik.’

Enis TABAK, Prizren (DHA)

Kosova ile Türkiye arasındaki sağlık alanında işbirliğin artması ve iki ülke arasında sağlık alanında tecrübe teatisi amaçlı başlatılan Kosova-Türkiye Sağlık Haftası nedeniyle bugün Prizren’e gelen T.C Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, 15’inci Sağlık Haftası nedeniyle geldikleri Kosova’da 15 branşta hekimlerle birlikte Kosova’ya geldiklerini ve iki gün içerisinde 33 ameliyat ve 300’e yakın muayene gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kosova ile Türkiye Sağlık Bakanlıkları tarafından organize edilen sırasıyla 15’inci Kosova -Türkiye Sağlık Haftası’ nedeniyle Kosova’ya gelen Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe, Kosova’nın güney bölgesindeki Prizren’de Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğunu ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Çağrı Sakar ile Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Eylem Altunya ve Kosova Sağlık Bakanı eski yardımcısı Kadri Hüseyin tarafından karşılanan Meşe, Kosova’da bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

DHA’ya açıklamalarda bulunan Meşe, Türkiye – Kosova arasında sağlık alanında işbirliği imzalayacaklarını söyledi. Meşe: ‘burada özellikle 100 Kosova hastasının Türkiye’ye uluslararası sağlık hizmetleri şirketlerinin vasıtasıyla gelip tedavilerini görmeleri konusuna ve diğer sağlık alanlarında işbirliğini geliştirme konusunda bir anlaşma imzalayacağız’ dedi. Meşe daha sonra Prizren’in tarihi yerlerini gezerek, Şadırvan çeşmesinden su içti ve Osmanlı döneminden kalma tarihi Sinan Paşa Camii’ni ziyaret etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.