Kosova'yı Türkçe Okuyun

Vücudunun %40’ı yanan Kosovalı Hira Türkiye’de tedavi altına alındı

Vücudunun %40’ı yanan Kosovalı Hira Türkiye’de tedavi altına alındı
07 June 2019 - 19:33

Hira Ferati Türkiye’de tedavi altında

Vücudunun %40’ı yanan ve aynı gün içerisinde Türkiye’ye getirilen 3 yaşındaki Hira Ferati, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

T.C. Priştine Büyükelçiliği resmi hesabı üzerinden yayınladığı paylaşımda, ”Vücudunun %40’ı yanan ve aynı gün içerisinde Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alınan Hira Ferati’ye acil şifalar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık havaT.C. Priştine Büyükelçiliği resmi hesabından yayınlanan açıklama şöyle:

Kosova ile ülkemiz arasındaki sağlık anlaşması kapsamında Türkiye’de tedavi edilecek 3 yaşındaki Hira için Kosova Sağlık Bakanlığı’ndan dün (6 Haziran) saat 11:00 civarında acil koduyla bildirim alan Sağlık Bakanlığımız AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Hira için uygun hastane seçimi çalışmalarını hızla tamamlamış; Kosova makamlarınca organize edilen ambulans uçak, saat 18:00’de küçük Hira ile havalanarak saat 20:00 civarında Ankara’ya ulaşmıştır.

Sağlık Bakanlığımızın 112 ekiplerince Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Hira’nın tedavisi bu hastanede sürmektedir.

Hira’nın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyor, ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Girişimci ve insani dış politika anlayışımız doğrultusunda, her yıl Kosova’da tedavisi mümkün olmayan 100 Kosovalı hastaya Türkiye’de tedavi imkanı sağlayan Sağlık Bakanlığımıza ve başta doktorlarımız olmak üzere, tüm Türk sağlık personeline şükranlarımızı sunuyoruz.

Görüntünün olası içeriği: iç mekan

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.