Kosova'yı Türkçe Okuyun

T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya olacağız, ya öleceğiz

T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya olacağız, ya öleceğiz
04 September 2019 - 21:32

Sivas Kongresi’nin 100. yılının kutlama programında konuşan T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Bütün tuzakları bozacağız. Ya olacağız, ya öleceğiz diyerek bu kutlu yoldan asla dönmeyeceğiz.” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Kongresi’nin 100. yılının kutlama programında halka hitap etti.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

“Milli mücadelenin işaret fişeği Sivas’ta atıldı, Kurtuluş Savaşı’nın hazırlıkları yapıldı. Sivas Cumhuriyetin ilk merkezidir.

Vatanını, bayrağını ve istiklalini koruyabilmek için inandığı değerlerden taviz vermemiş bir milletin mensubuyuz. Yurdun dört bir yanından Sivas’a gelen delegeler burada milli bir duruş sergilemişlerdir. Sivas’taki tarihi toplantıda bütün bir vatan temsil ediliyordu.

Sivas’taki kararlılığı kaybetmediğimizi de tekrarlamak istiyorum. Sivas milli mücadelemizin başkentliğini yürüttü. Sivas Anadolu’nun birlik ve dirlik ruhudur.

Sivas sadece o dönem jeopolitik konumuyla değil, Sivaslıların sağlam duruşuyla da en emin belde olarak görüldü.

Sivaslılar Gazi Paşa ve arkadaşlarını büyük bir coşkuyla karşılandı. Milletimiz 15 Temmuz’da da benzer bir imtihandan alnının akıyla çıkmıştır.

Milli sınırlar içerisinde bayrağımız, devletimiz, milletimiz ve istiklalimiz bizim namusumuz, şerefimizdir.

Cudi’de, Gabar’da Tendürek’te bunları nası deliklerine soktuğumuz ortadadır.

100’üncü yılda bir kez daha haykırıyoruz. Milli sınırlar içerisinde vatan bir bütündür. Vatana uzanan her eli kırdık, kıracağız.

Bunlara gereken cevabı vermeye devam ediyoruz. Bütün tuzakları bozacağız. Ya olacağız, ya öleceğiz diyerek bu kutlu yoldan asla dönmeyeceğiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.