Kosova'yı Türkçe Okuyun

Zübeyde Hanım KTKD ile Kosova Türk Yazarlar Derneği’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Programı Büyük İlgi Gördü

Zübeyde Hanım KTKD ile Kosova Türk Yazarlar Derneği’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Programı Büyük İlgi Gördü
08 March 2019 - 17:13

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” vesilesi ile Kosova Türk Yazarlar Derneği – 1994, Zübeyde Hanım Kosova Türk Kadınlar Derneği ile Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği Nazim Hikmet Edebiyat Kolu ve Türkçem Dergisi ortaklaşa tertipledikleri “Edebiyat Buluşması”, Prizren Yunus Emre Enstitüsü’nde gerçekleşti.

Prizren’deki Yunus Emre Enstitüsünde düzenlenen gecede Zübeyde Hanım Kosova Türk Kadınlar Derneği Ata Kadınları Korosu’nun konseri ve Kosova Türk Yazarlar Derneği üyelerinin okudukları şiirler davetliler tarafından büyük alkış aldı. Gecede bir konuşma yapan Kosova Türk Yazarlar Derneği Başkanı Zeynel Beksaç, 8 Mart Dünya Kadınları Günü nedeniyle düzenledikleri programın kadınlara armağan edildiğini söyledi.

Zübeyde Hanım Kosova Türk Kadınlar Derneği Başkanı Birsen Gota da, 8 Mart Dünya Kadınları Günü’nü anlatan bir konuşma yaptı. Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Ülker de, Yunus Emre Enstitüsü’nün bü güzel faaliyetlere her zaman açık olduğunu söyledi. Gece Türk Edebiyatının ve Balkanlardaki Türk şairlerinin dizelerinden kadın dünyasına hitap edilmiş eserler paylaşıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.